Producent

Hielscher

UWAGA: Zmiana adresu

Szanowni Państwo najnowsze informacje o ofercie znajdują się na nowej stronie:

www.labindex.eu

Homogenizatory ultradźwiękowe procesowe UIP2000

Homogenizatory ultradźwiękowe procesowe UIP2000
Kliknij aby powiększyć

Ultradźwiękowy Procesor UIP2000 - o wysokiej efektywności

Ultradźwiękowy procesor UIP2000 (20kHz, 2000W) jest potężnym i elastycznych urządzeniem do przetwórstwa przemysłowego cieczy. Jest stosowany w aplikacjach, takich jak emulgatory, rozpraszania cząstek drobnych, frezowanie lub do homogenizacji. Pomimo ogromnej mocy procesora UIP2000 ultradźwiękowy (2000 W, 20kHz), nie wymaga dodatkowego chłodzenia wodą lub sprężonym powietrzem. Urządzenie może pracować w sposób ciągły. Bardzo solidna konstrukcja przetwornika, wykonana ze stali nierdzewnej i tytanu, umożliwia stosowanie urządzenia w ekstremalnych warunkach: kurzu, brudzie, wyższych temperaturach i wilgotności.


Przetwornik w szczególnych przypadkach może być zaprojektowany w wersji przeciwwybuchowej, np. zgodnie z normami ATEX. Według potrzeb eksploatacyjnych generator znajduje się w obudowie lub w szafie i jest wyposażony w wyświetlacze kontroli, jak również w elektryczny interfejs. Ważnymi aplikacjami dla ultradźwiękowe UIP2000 procesora są intensywne czyszczenie ciągłe materiałów, takich jak druty, taśmy, profile pojedyncze lub otwory większe. Sonotrody są dobrane tak, do aplikacji, aby uzyskać jak największą wydajność gazu, produkcji bardzo drobnych emulsji, zawiesin, wydobycia i homogenizacji a także do zmniejszania zarazków na szeroką skalę. Odpowiednie sonotrody np. cascatrode zapewniają wymagane natężenie ultradźwięków w cieczy. Odpowiednie komórki przepływu przeznaczone są do pracy ciągłej. Dźwięk obudowy ochronnej uzupełnia ultradźwiękowy system oparty na UIP2000. Połączone siły do 48kW mogą przetworzyć ok. 6m ³ / godz.

UIP2000
UIP2000 jest wszechstronnym homogenizatorem mogącym być wykorzystywanym w procesach ultradźwiękowych w połączeniu z celką przepływową lub ze zlewka.

System przystosowawczy

Obszerna lista różnorodnych akcesoriów takich jak sonotrody, wzmacniacze, komórki przepływu są dostępne dla modelu UIP2000. Połączenie sonotrody ze statywem umożliwia za pomocą ultradźwięków testowanie różnych ciekłych preparatów w zlewce próbki. Do przetwarzania partii większej niż 5 litrów, zazwyczaj zaleca się użycie reaktora komórek przepływu (tryb przepływu) w celu uzyskania lepszej, jakości przetwarzania. W przypadku korzystania z komórek przepływu można uruchomić większe próbki w recyrkulacji w celu ustalenia korelacji między parametrami, takimi jak amplituda, ciśnienie, skład cieczy, a wyniki procesu i efektywności. Sonikacja płynów w trybie przepływu zwykle wynosi między 1, 0 i 8.0L/min (Obecna stawka zależy od procesu). UIP2000 jest pełnym klasy przemysłowej urządzeniem, może pracować 24 godziny na dobę (24h/7d).UIP2000 możne przerobić zazwyczaj ok. 2 do 10m ³ na dobę. Dla wyższych wydajności produkcji, zalecamy użycie wielu jednostek lub jedną z większych urządzeń ultradźwiękowych:

UIP4000 (4000W, 20kHz)

UIP10000 (10000W, 20kHz)

UIP16000 (16000W, 18kHz)

UIP2000
Ultradźwiękowy procesor UIP2000 w szafie dźwiękochłonnej

Wysoki stopień przemysłowy i wyjątkowa wydajność

UIP2000 jest zaprojektowany i zbudowany do produkcji handlowej. Ten ultradźwiękowy procesor wymaga jedynie drobnej konserwacji jest łatwy w konfiguracji, czyszczeniu i dezynfekcji. UIP2000 ma bardzo wysoką wydajność w konwersji energii elektrycznej w mechaniczną za pomocą drgań sonotrodą. Oznacza to, że więcej energii jest przekazywane do cieczy, w wyniku, czego otrzymuje się lepszy rezultat, ultrasonifikacji. Ogólna efektywność energetyczna UIP2000 wynosi ponad 80% z wtyczką zasilania do cieczy (kliknij na obrazek po prawej, aby powiększyć wykres).

UIP2000
Ten wykres pokazuje drogę transmisji energii w procesie ultrasonifikacji do cieczy

Pełna kontrola amplitudy i wysoka wydajność

Amplituda UIP2000 jest sterowana elektronicznie, więc wielkość drgań mechanicznych ultradźwiękowej sonotrody jest stała we wszystkich warunkach obciążenia. Można zmienić amplitudę od 50 do 100% w generatorze oraz dodatkowe zakresy za pomocą czułek zasilacza. Wybrana amplituda jest utrzymywana na stałym poziomie, podczas gdy materiał ultradźwiękowy może być pod jakimkolwiek ciśnieniem. Ta funkcja daje pełną kontrolę nad najważniejszym parametrem ultradźwięków: Amplitudzie.

UIP2000
UIP2000 jest wszechstronnym homogenizatorem ultradźwiękowym

Automatyczne strojenie częstotliwości

UIP2000 jest wyposażony w inteligentny automatyczny system dostrajania częstotliwości. Generator automatycznie odnajduje optymalną częstotliwość działania związanej konfiguracji: przetwornik -wzmacniacz -sonotroda. Prowadzi to do większej efektywności całej ilości energii i niezawodności.

Badanie i ocena urządzenia w dobrych warunkach.

Jeśli istnieje potrzeba oceny pracy urządzenia dajemy Państwu, możliwość wynajmu wszystkich standardowych przedmiotów na dogodnych warunkach. Alternatywnie, można przeprowadzić niezbędne testy w naszym laboratorium. Wszystkie przedmioty są zazwyczaj dostępne w magazynie, więc czas dostawy jest bardzo krótki. Również Wykonujemy indywidualne akcesoria. Obejmuje to specjalne sonotrody lub komórki przepływu. Zestaw UIP2000 jest dostępny w sprzedaży w specjalnej cenie pakietu.


Prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów oferty dla Państwa.