Producent

Hielscher

UWAGA: Zmiana adresu

Szanowni Państwo najnowsze informacje o ofercie znajdują się na nowej stronie:

www.labindex.eu

Homogenizatory ultradźwiękowe procesowe UIP4000

Homogenizatory ultradźwiękowe procesowe UIP4000
Kliknij aby powiększyć

Uip 4000 (4000 W, 20 kHz) jest stosowany głownie w przemyśle do procesów w cieczach takich jak: homogenizacja; rozpraszanie; rozpadanie lub deglomeracja.

Mocny procesor UIP4000 jest używany, gdy występuje zapotrzebowanie na moc do pracy ciągłej. Urządzenie jest sterowane przez mikroprocesor i wyposażone w wyświetlacz LCD, posiada również interfejs dla zewnętrznych sygnałów sterujących. Ten system wysokiej mocy jest szczególnie korzystny, ponieważ działa bez dodatkowych środków chłodzących, takich jak woda lub sprężone powietrze. Specjalna konstrukcja systemu pozwala na zastosowanie go w ekstremalnych warunkach pracy takich jak: kurz, brud, niekorzystna temperatura lub wilgoć. Ultradźwiękowy procesor składa się z tytanu i stali nierdzewnej 1.4301 (Inne rodzaje stali nierdzewnej są dostępne na życzenie) Użycie sonotrod bez kołnierzowych ma szerokie zastosowanie w przemyśle. Uip4000 został dostosowany do nowych warunków technicznych w zakresie prawidłowej oscylacji. Modułowa koncepcja Uip4000 zapewnia potężną moc oraz nie zajmuje dużo miejsca. Przetwornik i generator są trzymane oddzielnie od siebie i połączone za pomocą kabli. Samoistna konstrukcja urządzenia zmniejsza czas jego instalacji, obsługi oraz skraca czas konserwacji do minimum. Modele Uip4000 mogą być łatwo połączone w bardziej wydajne wiązki.
Pojemność Przetwarzania 4kW

 

Obróbka:

Przepływ:

Transestryfikacji biodiesla:

1 do 3m³/h

Emulgowania, np. olej / woda:

0.4 do 2m³/h

Ekstrakcji komórek, np. glonów:

0.1 do 0.8m³/h

Rozpraszania / dezaglomeracja:

0.02 do 0.4m³/h

Mielenie na mokro i szlifowanie:

0.01 do 0.02m³/h

Komórki przepływu, jak również przetwornik ultradźwiękowy znajduje się w podwójnych ściankach obudowy ze stali nierdzewnej, dzięki czemu bardzo skutecznie izolują dźwięki. W razie potrzeby UIP 4000 może być wykorzystywany do sonifikacji cieczy w reaktorach na konkretne zamówienie. Oczywiście UIP400 pracuje według stanu ustalonego 24h 7dni w tygodniu jak wszystkie systemy ultradźwiękowe z Hielscher Ultrasonics.