Producent

Opta-Tech

UWAGA: Zmiana adresu

Szanowni Państwo najnowsze informacje o ofercie znajdują się na nowej stronie:

www.labindex.eu

Mikroskop stereoskopowy – Seria X2000

Mikroskop stereoskopowy – Seria X2000
Kliknij aby powiększyć

Mikroskopy dedykowane do prowadzenia stereoskopowych obserwacji drobnych przedmiotów trójwymiarowych w świetle przechodzącym i odbitym. Zależnie od rodzaju zastosowanej podstawy i oświetlacza mikroskop może być przystosowany do prowadzenia obserwacji bardzo różnych obiektów. Od drobnych owadów czy roślin po elementy elektroniczne , mechaniczne itp. Planachromatyczna optyka, równoległe tory optyczne i okulary o dużym polu widzenia to najważniejsze cechy tej serii. Mikroskop może być rozbudowywany o moduł do fotografii mikroskopowej. Kamera cyfrowa wraz z odpowiednim oprogramowaniem, stanowiącym element zestawu, pozwala na tworzenie pełnej dokumentacji zdjęciowo/pomiarowej prowadzonych badań.

Głowica Dwuokularowa klasyczna lub opcjonalna głowica z kątową regulacją kąta pochylenia okularów. Równoległe tory optyczne, zoom w zakresie: 1:8 / 0,8x - 6,4x (standard) lub 1:10 / (0.8x - 8x - opcja) wyposażone w mechanizm click-stop regulowany rozstaw okularów w zakresie 45mm - 76mm
Optyka Planachromatyczny obiektyw, okulary o bardzo dużym polu widzenia 10x22mm; regulacja dioptrjna ±5 dioptri
Zakres powiększeń Od 8x do 64x (w wyposażeniu standardowym - głowica 1:8) od 8x do 320x (w wyposażeniu opcjonalnym - głowica 1:10)
Podstawa Do światła przechodzącego z regulacją jasności oświetlaczy EPI/DIA
Regulacja ostrości Współosiowe pokrętła regulacji ostrości mikro/makro
Oświetlenie Diodowe (standard)